Exkurzie
 Exkurzie v Bratislave | Excursion in Bratislava | Ausflug nach Bratislava +421 903 757 606 (German, Russian)
+421 903 725 945 (English, Russian, Croatian, Serbian)
 Exkurzie v Bratislave | Excursion in Bratislava | Ausflug nach Bratislava
 +421 903 757 606 (German, Russian)
+421 903 725 945 (English, Russian, Croatian, Serbian)

Hotel pre psov a výcvik psov - Žilina

  • banner bratislava
  • banner bratislava
  • banner bratislava

Exkurzie

S potešením vám poradíme ale aj rezervujeme hotel, zostavíme program podľa vašej predstavy, privítame na letisku, zabezpečíme transfer a ešte veľa ďalších vecí.
Naši profesionálni sprievodcovia, ktorí ovládajú mnoho cudzích jazykov, vás zoznámia veľmi zrozumiteľne a pútavo s dejinami, architektúrou, kultúrou a tradíciami mesta.

Víkend sa už blíži ! Milí hostia, vážení návštevníci našej stránky ! Ak ste organizátor výletov vo vašej firme a hľadáte ponuky kde a ako stráviť víkend celej vašej firme alebo oddeleniu, ste na správnej ceste, otvoriac našu podstránku.

Firemné akcie

Ponúkame víkendové výlety počas ktorých „pocítite duch mesta“, zájdete „za jeho kulisy“, budete sa túlať po ňom, degustovať, načúvať, jednoducho príjemne tráviť čas… S radosťou pripravíme pre vás individuálny program so zahrnutím všetkých vašich želaní a naši profesionálni sprievodcovia, ktorí nielen dôverne poznajú ale aj ľúbia svoje mesto, vás ponoria do tejto víkendovej mestskej atmosféry.

Ak máte svoj plán ako stráviť víkend a potrebujete vyriešiť len organizačné záležitosti – nech sa páči osloviť nás !

A ešte nám dovoľte napomenúť vám zlaté pravidlá:

– vyjasnite si čo vaši kolegyne a kolegovia preferujú

 – pozrite si naše ponuky

 – pýtajte sa nás

 – s dôverou sa obráťte na nás !

Pripravte darček pre vášho šéfa.

Ak chcete príjemne prekvapiť svojho šéfa, venujte mu darčekový kôš s typickými slovenskými výrobkami a lahôdkami.

Prehliadka je zameraná na miesta spojené s pôsobením slávnych, ale aj menej známych hudobníkov v našom meste.

Hudobná Bratislava

Tu uvádzame len niektorých: Zázračné dieťa, klavírny virtuóz a hudobný skladateľ J. N. Hummel sa v Bratislave narodil a má tu aj múzeum. Spomenieme návštevy jeho učiteľov W. A. Mozarta, J. Haydna a priateľa L. van Beethovena. Nezabudneme ani na F. Liszta, klavírneho virtuóza a „hudobného patróna Bratislavy“, na jeho priateľa jednorukého klaviristu G. Zichyho, zaťa H. von Bülowa a rivala A. G. Rubinštejna. Narodili sa tu F. Schmidt a E. Dohnányi a pôsobili tu aj ich spolužiaci z gymnázia B. Bartók a A. Albrecht – posledný dirigent Spolku pre cirkevnú hudbu pri Dóme sv. Martina.

Bratislava a jej okolie sú srdcom a dušou slovenského vinohradníctva a vinárstva.

Malokarpatský okruh

Prejdúc sa po typických vinohradníckych osadách a mestečkách navštívime hrad Červený kameň, ktorý bol postavený ešte v 13-om storočí a ukrýva históriu významného uhorského šľachtického rodu.

Hrad nás prekvapí nielen svojim interiérom, obrovskými pivnicami ale taktiež svojím strategickým fortifikačným systémom, ktorý je ojedinelý a neopakovateľný v strednej Európe.

Ako vinohradníctvo tak aj výroba keramiky sú starobylé remeslá v Malých Karpatoch. Návšteva súkromnej keramickej dielne, degustácia najznámejších značiek slovenských vín s typickými ľudovými jedlami u miestneho vinára v starobylej vínnej pivnici vám umožní precítiť kolorit slovenského vidieckeho života.

Ak Ste navštívili Bratislavu v upršaný alebo horúci deň, alebo Ste veľmi ustatí alebo jednoducho nemáte čas a predsa si chcete prezrieť mesto, historický vláčik oldtimer Prešporáčik Vám v tom pomôže. Oldtimer, ktorý jazdí po Starom meste (SM) rýchlosťou 5 km/hod., Vám umožní prehliadku väčšiny historických objektov mesta, popritom si ich odfotiť alebo sfilmovať kamerou.

Bratislavský vláčik
Jeho väčší brat oldtimer Prešporáčik XL Vás odvezie taktiež na Bratislavský hrad (HO), ktorý sa vypína na skale blízko starého centra a je jednou z dominánt nášho mesta.


Trvanie prehliadky oldtimerom Prešporáčik (SM) je 35 min. Dočasne nepremáva.

Trvanie prehliadky oldtimerom Prešporáčik XL (HO) je 1 hod. Cena : 16 EUR/osobu, deti do 3 rokov bezplatne, do 12 rokov 8 EUR/osobu.

V tomto roku „Prešporáčik-Oldtimer XL“ vás pozýva na panoramatickú okružnú cestu po meste (PO). Objavíte očarujúci modrý kostolík, ktorý sa nachádza ďalej od historického centra, elegantný komplex Eurovea, novú budovu SND, a mnohé ďalšie architektonické pamätihodnosti mesta.

Trvanie prehliadky oldtimerom Prešporáčik XL (PO) je 1,5 hod. Cena : 24 EUR/osobu, deti do 3 rokov bezplatne, do 12 rokov 12 EUR/osobu.

A okrem toho na základe požiadavky:

  • Kombináciu UFO + Modrý kostolík Cena : 26 EUR/osobu, deti do 3 rokov bezplatne, do 12 rokov 16 EUR/osobu.
  • Transfery Oldtimerami (na oslavy, svadby a pod.)

Všetky oldtimery sú vybavené slúchadlami a text môžete počúvať vo svojej rodnej reči.

Taktiež vám radi poskytneme certifikovaného sprievodcu do vláčika za extra platbu.

 

Pre Vás sa zažnú svetlá perly na Dunaji. Vyvezieme sa na vyhliadkovú plošinu závesného mosta – jednej z dominánt Bratislavy a pokocháme sa pohľadom na mesto z vtáčej perspektívy.

Večerná Bratislava

Centrum starého mesta sa pred vami otvorí v celej svojej veľkoleposti. Prejdeme sa po bývalom stredovekom predmestí, ktoré susedilo s mestskými hradbami a zachovalo sa dodnes. V jednej z útulných, typických pre Bratislavu vínnych pivničiek, degustáciou miestnych vín ukončíme prechádzku po večernom hlavnom meste.

Ak ste prvý krát navštívili Bratislavu a chcete vidieť všetky dominanty mesta, pozývame vás na veľkú okružnú exkurziu.

 Veľká okružná exkurzia

Najprv navštívime starobylý hrad Devín, ktorý je aj pamätníkom slovanskej histórie a leží na sútoku dvoch riek – Moravy a Dunaja. Hrad sa nachádza v západnej časti mesta na úpätí Malých Karpát, v ktorých sa ukrýva neobvykle krásna flóra a fauna. Potom navštívime areál Bratislavského hradu, odkiaľ sa odkrýva nezabudnuteľný výhľad na Dunaj, mesto a na časť Rakúska. Na konci exkurzie sa prejdeme peši po starom meste, čo vám pomôže ešte viac do hĺbky spoznať a presvedčiť sa o neopakovateľnosti nášho mesta.

Pre túto exkurziu sú možné 2 varianty.

Malá okružná exkurzia

Počas okružnej exkurzie vás oboznámime s hlavnými objektami Bratislavy, postavenými v 19-om a 20-om storočiach (Slovenské národné divadlo, Reduta, Slovenská národná galéria, budova vlády SR, budova NR SR, prezidentský palác, Slavín (historický cintorín sovietskych vojakov) vrátane Bratislavského hradu s panoramatickým výhľadom na mesto. Zíduc do starého mesta povodíme vás po čarovných námestiach, tajomnými gotickými uličkami, vnútornými dvormi, kde často možno objaviť schované historické poklady.

Veľkolepé barokové a gotické fasády príjemne zahaľujú stredoveké centrum mesta.

Šarmantná Bratislava

Počas pešej exkurzie v centre vám pomôžeme pocítiť atmosféru stredovekého mesta a objaviť jeho všetky pamätihodnosti a krásy architektúry – Primaciálny (Arcibiskupský) palác, Michalská brána, Františkánsky kostol, budova bývalej Uhorskej kráľovskej komory, historická budova Akadémie Istropolitana, Dóm sv. Martina, Stará Radnica, Slovenské národné divadlo, Reduta.

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

created by: Marek Sarvas