Aktuality
 Exkurzie v Bratislave | Excursion in Bratislava | Ausflug nach Bratislava +421 903 757 606 (German, Russian)
+421 903 725 945 (English, Russian, Croatian, Serbian)
 Exkurzie v Bratislave | Excursion in Bratislava | Ausflug nach Bratislava
 +421 903 757 606 (German, Russian)
+421 903 725 945 (English, Russian, Croatian, Serbian)

Hotel pre psov a výcvik psov - Žilina

  • banner bratislava
  • banner bratislava
  • banner bratislava

Lekáreň U červeného raka z prvej polovice 14. storočia patrí medzi najstaršie na Slovensku. Farmaceutické múzeum tu zriadili pred desiatkami rokov ako jediné svojho druhu v našej republike. Od roku 1953 fungovalo Múzeum farmácie - lekáreň U červeného raka ako súčasť Mestského múzea v Bratislave (MMB).

V septembri 2001 expozíciu zatvorili, čo súviselo s tým, že mesto v roku 1999 prenajalo objekt na Michalskej ulici spoločnosti Druhá staromestská. Jednou z podmienok však bolo, že priestory historickej lekárne ostanú naďalej k dispozícii mestskému múzeu. Spoločnosť Druhá staromestská chcela objekt zrekonštruovať, preto muselo byť Farmaceutické múzeum vysťahované a zbierkové predmety spolu s mobiliárom uložené v depozite. „Po niekoľkoročnej prestávke sa pristúpilo k úprave časti prízemia pre expozičné účely a v roku 2006 bola sprístupnená nová, avšak značne oklieštená prezentácia pod názvom Nádoby na uchovávanie liečiv,“ uvádza MMB na svojej webstránke.

A až teraz sa objavila potešujúca správa. „V lete 2023 otvárame obnovenú Michalskú vežu, a spolu s ňou aj lekáreň U červeného raka. Pomôžte nám zabezpečiť plynulosť prehliadok veže a kvalitné návštevnícke služby v oboch objektoch. Staňte sa súčasťou MMB a histórie mesta,“ uvádza mestské múzeum na sociálnej sieti.

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

created by: Marek Sarvas