Aktuality
 Exkurzie v Bratislave | Excursion in Bratislava | Ausflug nach Bratislava +421 903 757 606 (German, Russian)
+421 903 725 945 (English, Russian, Croatian, Serbian)
 Exkurzie v Bratislave | Excursion in Bratislava | Ausflug nach Bratislava
 +421 903 757 606 (German, Russian)
+421 903 725 945 (English, Russian, Croatian, Serbian)

Hotel pre psov a výcvik psov - Žilina

  • banner bratislava
  • banner bratislava
  • banner bratislava

Keď sa v týchto dňoch vyberiete na bratislavskú Železnú studničku, oplatí sa zastaviť pri novostavbe záhradnej reštaurácie a susedného Labutieho pavilónu za otočkou autobusu. Práce napredujú rýchlo, a hoci zďaleka nie sú ukončené, už dnes poteší pohľad na oba objekty.

Novostavba záhradnej reštaurácie v čarovnom prostredí lesoparku stojí na mieste niekdajších Ferdinandových kúpeľov z roku 1828 (zbúrali ich v roku 1970), rovnako replika Labutieho pavilónu s vežou je na mieste pôvodného historického objektu. Oba stavia rodinná firma podnikateľa a politika Alojza Hlinu, ktorý sa rozhodol pomenovať jedno krídlo Labutieho pavilónu Dorothea wing a druhé Theresia wing – tak o tom informuje na sociálnej sieti.

Aj z laického pohľadu je zrejmé, že stavebník si dal záležať na každom detaile. Napríklad okná pre Labutí pavilón, ktorý bude slúžiť aj na spoločenskú zábavu s posedením, zhotovila oravská firma - a výsledkom je podľa Hlinu poctivá stolárčina, pri ktorej bolo potrebné skompletizovať až okolo sedemtisíc prvkov a založiť deväťsto skiel.

Pre zaujímavosť, vraj už teraz majú prvé objednávky na svadbu práve v priestoroch Labutieho pavilónu, mladomanželia však musia prísť pešo, na bicykli, MHD, prípadne na kolobežke, inak sa sem nedostanú...

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

created by: Marek Sarvas